Żeglarskie wakacje na Mazurach

Krainę największych jezior w naszym kraju bez wątpienia najłatwiej i najlepiej poznawać z łódki. Tylko z tej wodnej perspektywy można zobaczyć nieznane wcześniej leśne zakątki czy trafić na dziką, zupełnie nieuczęszczaną plażę. Żeglowanie wodnymi szlakami Pojezierza Mazurskiego zdecydowanie ułatwia bardzo rozbudowana sieć kanałów, które w prosty sposób spinają kilkadziesiąt jezior między Piszem a Węgorzewem. Jest to tzw. mazurski akwen. Miejsc do wygodnego zacumowania bez problemu powinno wystarczyć na całkiem długi, bo aż dwutygodniowy rejs. Jeśli komuś z załogi znudzi się nieustanne pływanie i noclegi na wodzie wystarczy, że zejdzie na suchy ląd. Baza noclegowa na Mazurach jest tak rozbudowana, że zawsze można tu znaleźć nocleg (www) do wynajęcia za naprawdę przyzwoite pieniądze.

Keja w Rynie przez wielu doświadczonych żeglarzy uważana jest za najlepsze rozpoczęcie rejsu po Mazurach (www). Jest to niezwykle zaciszna, niewielka miejscowość położona nieco z boku głównego szlaku wodnego. Dysponuje wspaniałą bazą dla żeglarzy w formie stanic wodnych i ośrodków żeglarskich. Bez problemu można tam wynająć jacht choćby na weekend. Poruszając się po wodzie w kierunku południowym, warto popatrzeć raz jeszcze za siebie. Fantastyczna panorama Rynu z zamkiem krzyżackim, górującym nad zatoką, to bez wątpienia niezapomniany widok. Samo jezioro Ryńskie to niewątpliwie bardzo dobry punkt na rozpoczęcie swojej niezapomnianej przygody po największych jeziorach w naszym kraju. Nie ma tu nadmiernego tłoku czy niebezpiecznych, zdradzieckich mielizn. Dla niewprawionych żeglarzy jest to idealny akwen na powolne oswojenie się ze sterem, linami czy z samą łodzią.

Po wyczerpującym całodziennym żeglowaniu można się udać na ląd. Niewątpliwą zaletą Mazur jest ich kompaktowa wielkość. Praktycznie zawsze można gdzieś przycumować. Również obiekty oferują noclegi bez wcześniejszej rezerwacji i w przystępnej cenie. Zatem jeśli znudzi nam się żeglowanie, zawsze można skorzystać z gościnności lokalnych mieszkańców.

Mazury to niezwykle piękny krajobraz i zaciszne miejsce na odpoczynek od miejskiego zgiełku. Warto tam spędzić weekend lub długo wyczekiwany letni urlop. Wakacje na Mazurach to jak podróż w czasie do wspaniałej krainy, pełnej ukwieconych łąk i mieniących się złotem pól oraz krystalicznie czystych jezior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>