Władysławowskie Muzeum Motyli

Mało kto orientuje się, iż Władysławowo, to nie tylko przepiękne plaże i wart ujrzenia na własne oczy port, ale i wiele innych atrakcji dla turystów. A jest ich tu całe mnóstwo z prywatnym Muzeum Motyli na czele. Dzięki rozmaitym ciekawym rzeczom do obejrzenia, jak i interesującym imprezom odbywającym się tu cyklicznie, warto wybrać i z góry zarezerwować noclegi (sprawdź listę tutaj), by właśnie tutaj spędzić swój urlop.

Wspomniane już Muzeum Motyli działa we Władysławowie od roku 2000, kiedy to otwarte zostało przez pana Tomasza Falkiewicza – pasjonata i hobbystę. Osoby, które zainteresowane są obejrzeniem pięknej kolekcji, powinny udać się w tym celu do Domu Rybaka, a konkretnie do jego wieży widokowej.

Muzeum Motyli to imponująca kolekcja. Znajdują się w niej w głównej mierze motyle – ponad 3000 – oraz rozmaite owady. Okazy te pochodzą z różnych części świata i wzbudzają prawdziwe zainteresowanie i zachwyt wśród zwiedzających muzeum. Dzięki zaangażowaniu dwóch pokoleń członków rodziny, powstała tak imponująca kolekcja, którą dziś może obejrzeć każdy i zarazić się pasją Falkiewiczów. Wystawa zawiera ponad 70 gablot, wśród których oprócz motyli można zobaczyć chrząszcze, pluskwiaki, straszyki, skorpiony, pająki czy stawonogi. Co istotne, najstarsze okazy pochodzą z początku XX wieku – z 1906 roku!

Poza owadami w muzeum można obejrzeć ponadto kilka innych kolekcji, które zafascynują rozmaite grupy osób. Są to m.in. kolekcje zabawek, monet czy pamiątek i pułapek. Wszystkie rzecz jasna mają związek z… owadami. Ponadto rozwiązać można test interaktywny na temat motyli i sprawdzić stan swojej wiedzy w tym zakresie. Na koniec zaś na wszystkich zafascynowanych owadzią tematyką czeka sklepik z pamiątkami.

2 thoughts on “Władysławowskie Muzeum Motyli

  1. Muzeum Motyli to miejsce gdzie śmiało można zabrać dzieciaki i o dziwo po 5 minutach się nie znudzą. Polecam wszystkim!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>