Udane wakacje w uzdrowisku Iwonicz-Zdrój

Iwonicz Zdrój to malownicza miejscowość w województwie podkarpackim, która jest jednym z najstarszych polskich uzdrowisk. Na jej terenie można spotkać jednak nie tylko kuracjuszy, lecz turystów w każdym wieku, którzy spędzają czas zwiedzając okoliczne zabytki czy będąc aktywnym na basenie, w parku linowym lub na jednym ze szlaków turystycznych. Warto na własnej skórze przekonać się, że w Iwoniczu nie można się nudzić.

Noclegi w Iwoniczu 

Każda osoba planująca spędzenie urlopu w tym uzdrowisku musi poszukać zakwaterowania. Na szczęście w miejscowości działa sporo miejsc mogących zostać wygodną bazą noclegową – są tam między innymi sanatoria i pensjonaty, ale także gospodarstwa agroturystyczne [meteor-turystyka.pl/noclegi,iwonicz-zdroj,0.html]. Ceny różnią się w zależności od wybranego obiektu, jednak zaczynają się nawet od około 20 złotych za dobę.

Atrakcje malowniczego uzdrowiska

Zależnie od oczekiwań wczasowiczów czas w Iwoniczu można spędzać na różne sposoby. Fani zwiedzania zabytkowych miejsc muszą wybrać się na spacer w okolice Starego Pałacu, który powstał jako letnia rezydencja hrabiostwa Załuskich w I połowie XIX wieku. To budynek w stylu późno klasycystycznym, w którym obecnie swoją siedzibę ma Zarząd Uzdrowiska Iwonicz-Zdrój. Kolejnym miejscem związanym z hrabiostwem jest tzw. Belweder, czyli drewniany budynek również pochodzący z XIX wieku. Warto zobaczyć ten eklektyczny budynek, który obecnie niestety jest zaniedbany i zaczyna niszczeć.

Ważnym miejscem dla Iwonicza jest pijalnia wód mineralnych. To kolejny budynek, którego historia zaczęła się w XIX wieku, z tą różnicą, że ten obiekt do dziś jest dostępny dla turystów. W pijalni można skosztować różnych rodzajów leczniczych wód mineralnych, a także podziwiać nietypowy, ale efektowny wystrój wnętrza. Nie każdy wie, że pobyt w Iwoniczu-Zdrój może być bardzo aktywny. Na terenie miejscowości znajdują się między innymi baseny, ale także park linowy, który jest dużą atrakcją zwłaszcza dla osób lubiących dość ekstremalne wyzwania. W parku można przejść się trasą, której elementy są usytuowane na różnych wysokościach. Co ważne, próbę mogą podjąć także dzieci, jednak muszą mieć przynajmniej 140 cm wzrostu. Amatorzy pieszych wędrówek mogą skorzystać z jednego spośród kilku szlaków turystycznych, niezależnie od tego, na który z nich padnie wybór, będzie można podziwiać malownicze krajobrazy Iwonicza i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>