Aktywna turystyka w Rowach

Rowy to spokojna wieś nadmorska położona na zachód od jeziora Gardno, u ujścia rzeki Łupawy. Ta niewielka letniskowa miejscowość leży między Łebą a Ustką, wśród lasów sosnowych. Latem jest licznie odwiedzana przez turystów, dla których przygotowano niedrogą bazę noclegową i gastronomiczną. O noclegu warto pomyśleć wcześniej, wyszukując odpowiednią ofertę ➲ kliknij tutaj. Wybór jest szeroki, gdyż istnieje tu wiele ośrodków wczasowych, pensjonatów i pokoi gościnnych. Co roku przybywa też domków letniskowych. W sezonie działa tu szereg lokali gastronomicznych i restauracji.

W Rowach i okolicy istnieją idealne warunki do aktywnego wypoczynku. Zwolennicy sportowego trybu życia będą zachwyceni. Dużym atutem Rowów jest czysta, szeroka plaża zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych. Wydzielono na niej dwa letnie kąpieliska – Rowy Zachód o długości 400 m z czterema zejściami na plażę oraz Rowy Wschód o długości 200 m z jednym wejściem na plażę. Miłośnicy sportów wodnych nie mogą narzekać, gdyż miejscowość leży u ujścia Łupawy, która jest jednym z piękniejszych i bardziej atrakcyjnych szlaków kajakowych w Polsce. W mieszczącej się w Rowach wypożyczalni sprzętu wodnego można wypożyczyć kajaki i rowery wodne.

Lubiący piesze wycieczki mogą wybrać szlak czerwony. Z Rowów można nim dojść do punktu początkowego, czyli Słupska mijając przy tym aż trzy jeziora lub końcowego – przez Ustkę do miejscowości Wicie. W okolicy jest też wiele tras rowerowych. Do najciekawszych należą ścieżka dookoła jeziora Gardno oraz trasa „Szlakiem Zwiniętych Torów” wiodąca po starych nasypach kolejowych. Odznaczają się dużymi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. Wzdłuż tej ostatniej raz w roku odbywa się Ogólnopolski Rajd Rowerowy. Dzięki dużej różnorodności form turystyki aktywnej Rowy są doskonałym miejscem wypoczynku dla osób dbających o zdrowie i sprawność fizyczną.

2 thoughts on “Aktywna turystyka w Rowach

  1. Ja jestem początkująca w kajakach, ale na pewno się wybierzemy ze znajomy sprawdzić te trasy kajakowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>