Rewa dobra dla aktywnych turystów

Rewa to mała nadmorska miejscowość, zlokalizowana w województwie pomorskim, na ziemiach gminy Kosakowo. Bezpośredni dostęp do morza, piękne widoki i spokojny wypoczynek, to tylko część z atutów tego kurortu. Tu do dyspozycji mamy także wiele atrakcji, a rozbudowana infrastruktura noclegowa w Rewie daje możliwość do zwiedzania sąsiadującego od południa rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki. Doskonałym pomysłem na wakacje Rewa stała się już w latach 60. XX wieku, kiedy to w okolicy zatopiony został okręt marynarki wojennej Kujawiak. Dziś podziwiać możemy jego wrak, podczas spaceru wzdłuż wybrzeża.

Rewa to miejscowość słynąca z pięknej plaży i smacznego jedzenia. Wzdłuż ulicy Morskiej, rozlokowanych jest wiele fantastycznych restauracji, w których furorę robią świeże owoce morza. Szczególnie lubiany przez turystów pstrąg po kaszubsku jest tradycyjną potrawą tych stron. Część miejsc gastronomicznych znajduje się przy głównym deptaku. Zapewniają one piękne widoki i wygodę w dotarciu na oddaloną zaledwie o kilka minut długą plażę.

Rewa to także doskonały punkt do rozpoczęcia zwiedzania. Wybierając się na północny-wschód, dotrzemy do cypla, który ciągnie się ponad kilometr w głąb Morza Bałtyckiego. To szczególne miejsce na mapie naszego kraju, które stało się centrum cyklicznych imprez o nazwie "marsz śledzia". Każdego roku biorą w niej udział setki turystów, którzy przemierzają 10 kilometrową trasę z Kuźnicy. Podczas tej wędrówki możemy przystanąć na jednej z tworzących się podczas odpływu wysp.

Dodatkowo, Rewa zapewnia możliwość podniesienia swoich umiejętności w sportach wodnych, które w ostatnich latach stały się bardzo popularne. Nie zabraknie nam więc okazji do surfingu czy wyprawy na katamaranie, a nawet nurkowania. Dla śmiałków przygotowana jest oferta rejsów po otwartych wodach lub korzystanie z nieco szybszych motorówek. Rozrywka idzie tu w parze z wygodą, a więc i lot paralotnią, czy na spadochronie staje się dla nas osiągalny tak jak w innym Bałtyckim mieście – Łeba.

Rewa to miejsce, które niegdyś było wioską rybacką, dziś wszelkie wysiłki wkładane są w jej walory turystyczne. Zyskujemy na tym wszyscy, a powrót do tej malowniczej miejscowości, dla wielu jest wyjątkowym czasem, na który czekamy przez cały kolejny rok.

Posted on 24 marca 2017, 06:17
1 comment Categories: Bez kategorii

One thought on “Rewa dobra dla aktywnych turystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>