Legnica – interesujące miasto o ciekawej historii

Ten, kto uważa, że małe miejscowości położone nad morzem lub w górach są najlepsze na wypoczynek, ma prawo do swojej opinii. My jednak wiemy, że wypocząć można nie tylko w niesamowitych okolicznościach przyrody – w zależności od tego, co kto woli. Duże miasta również posiadają swoje zalety, mimo że zbyt cicho tam nie będzie i nie możemy spodziewać się zbyt wielu ustronnych miejsc.

Jeżeli duże miasto, to do jakiego się wybrać chociażby na weekend? Nasza propozycja to Legnica. Piękne, zabytkowe miasto, trzecie pod względem wielkości na całym Dolnym Śląsku, zamieszkiwane przez ponad sto tysięcy osób – ugości Cię czym chata bogata. Jest to jedno z najstarszych miast – udowodniono, że pierwsi Słowianie byli tutaj już w VIII wieku. Można by rzec, że jest to jeden z najbardziej słowiańskich regionów naszego kraju. Do tego, jest tu z reguły cieplej niż w innych częściach Polski. Być może sprzyjają temu pokłady miedzi? Przede wszystkim – okres wegetacyjny roślinności jest tutaj dłuższy, a co za tym idzie, również pory roku takie jak wiosna czy jesień trwają odpowiednio dłużej.

Dzięki temu, że miasto to jest tak duże, nie możemy narzekać na brak ofert związanych z naszym zakwaterowaniem podczas pobytu. Baza noclegowa jest olbrzymia, zdolna pomieścić dużą liczbę osób. Wystarczy, że w internecie wpiszesz hasło: „noclegi Legnica baza”, a prawdopodobnie już w pierwszych wynikach znajdziesz ofertę, która spełni Twoje wymagania. Cena jest umiarkowana i uzależniona od jakości, wygody i położenia, ale w porównaniu do innych miast o podobnej wielkości – wciąż przystępna.

Będąc w Legnicy musisz zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy. Po pierwsze – musisz udać się na Stare Miasto! Po drugie, są zabytki, obok których nie wolno przejść obojętnie. Należą do nich Zamek Piastowski, kościół mariacki czy mauzoleum Piastów – związane z samymi początkami państwa polskiego. Legnica to nie tylko historia, architektura czy przemysł, ale także bogate, bujne życie nocne – wybierając się wieczorem do baru, możesz dzień skończyć bladym świtem, zawierając po drodze wiele ciekawych, owocnych znajomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>