Kąty Rybackie: miejsce wakacyjnego wypoczynku

Kąty Rybackie [➢Facebook] to nieduża miejscowość, na temat której pierwsze wzmianki pojawiały się już w XVII wieku. Wówczas była to typowa osada rybacka, która z czasem stała się atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla osób chcących spędzić urlop nad wodą. Kąty Rybackie położone są na Mierzei Wiślanej, dzięki czemu mają dostęp zarówno do wód morza, jak również do Zalewu Wiślanego.

Jakie atrakcje czekają na turystów, chcących spędzić wakacje w Kątach Rybackich? Naturalnie każdy turysta decydujący się na spędzenie tu urlopu jest nastawiony przede wszystkim na wypoczynek nad wodą. Możliwości jest sporo, jednak najwięcej osób decyduje się na spędzenie kilku godzin na plaży. Jest ona szeroka i pokryta złocistym piaskiem, jednak dla wielu wczasowiczów największym atutem okazuje się fakt, iż nie jest tam tak tłoczno, jak w przypadku plaż w polskich nadmorskich kurortach. Właśnie dlatego, wybierając się na plażę, nie trzeba obawiać się długiego poszukiwania wolnego miejsca, dodatkowo można spędzić tam czas aktywnie, na przykład biegając wzdłuż brzegu czy grając w siatkówkę plażową, nie przeszkadzając jednocześnie innym relaksującym się tam wczasowiczom.

Kąty Rybackie to miejscowość, w której na nudę nie będą mogli narzekać turyści niezależnie od wieku. Z myślą o najmłodszych wczasowiczach powstała Piracka Zatoka, w której znajdują się różnorodne atrakcje – zakręcone zjeżdżalnie, dmuchańce, a także tor przeszkód – jak widać nie sposób się tam nudzić. Podczas pobytu w Kątach z pewnością dobrze będą się czuć osoby lubiące kontakt z naturą. W miejscowości znajduje się las sosnowy, który jest idealnym miejscem na odbywanie długich spacerów, w pobliżu letniska znajduje się także rezerwat ornitologiczny. To miejsce, które powstało, by chronić kormorany oraz czaple. Obecnie obszar rezerwatu jest imponujący, bowiem zajmuje blisko 100 hektarów.

Baza noclegowa w Kątach Rybackich [➢Meteor] jest całkiem spora, dzięki czemu turyści decydujący się na spędzenie urlopu w tym miejscu mogą bez trudu znaleźć wygodny obiekt, który spełni ich oczekiwania. Można zdecydować się na pobyt w willi, apartamencie lub ośrodku wypoczynkowym z placem zabaw, który z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym wczasowiczom. Wszystkie obiekty noclegowe można znaleźć, korzystając z frazy 'noclegi Kąty Rybackie'.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>