Dźwirzyno dla aktywnych

Dźwirzyno jest miejscowością, która jest położona w województwie zachodniopomorskim. W takim razie nie ma co się dziwić, że wiele osób z tej miejscowości również bardzo często wybiera się do niedaleko położonego Kołobrzegu. Warto mieć na uwadze, że jeśli faktycznie chcemy zarezerwować noclegi, to w pierwszej kolejności szukamy różnych atrakcji przeznaczonych dla lubiących aktywny wypoczynek. Oczywiście nie jest to w żaden sposób skomplikowane. Ponieważ nawet tutejsza baza noclegowa, którą można sprawdzić w bazie Meteora – noclegi Dźwirzyno, daje nam już bardzo dużo ciekawych podpowiedzi. Zacznijmy jednak od tego, że właśnie przez Dźwirzyno przebiega międzynarodowy szlak rowerowy R10. Prowadzi on przez całe wybrzeże Bałtyku, natomiast na Zachodzie Europy mamy niebywała okazję do tego, żeby podróżować nawet wybrzeżem Atlantyku. Oczywiście nie są to jedyne możliwości, z jakimi mamy w ogóle do czynienia, jeśli zależałoby nam na turystyce. Tutaj warto wymienić ścieżkę zdrowia, którą można również spokojnie pokonać z małymi dziećmi. Wyróżnia się ona przede wszystkim tym, że nie jest zbyt długa. Jej start przypada w Dźwirzynie niemalże przy samych wydmach. Jednocześnie prowadzi po sąsiedzku z siłownią na świeżym powietrzu. Dlatego jeśli ktoś ma ochotę na nieco bardziej urozmaicony spacer po okolicy, to z pewnością będzie to dla niego wyśmienitą okazją.

Chcąc wybrać się na nieco dłuższą przejażdżkę rowerową, z powodzeniem można zaplanować sobie przejazd dookoła jeziora Resko. Długość trasy została wyliczona na 52 kilometry. Dlatego osoby, które nie jeżdżą w takie odległe miejsca na co dzień, powinny nastawić się na to, że przynajmniej pół dnia spędzą na siodełku. Wytrawni rowerzyści poradzą sobie z tą trasą w około 3 godzin.

Warto wspomnieć także o niezwykle ciekawej trasie, którą jest Szlak Bocianich Gniazd. Ten szlak można pokonać zarówno na rowerze, jak i również pieszo. Dlatego nie ma żadnych wątpliwości, że jeśli ktoś planuje piesze wyjście, to powinien nastawić się na całodniowy spacer, ponieważ szlak liczy sobie niewiele ponad 27 kilometrów długości. Kolejną interesującą trasa jest Szlak Ku Słońcu, która rozciąga się na długości niespełna 25 kilometrów. Jednocześnie jest oznakowana jako szlak międzynarodowy. Po drodze będzie droga asfaltowa, betonowa, a także szutrowa, czyli można nastawić się na urozmaicenie terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>